cisi_logo_nowe_2012_ok3

al. Kilińskiego 12A,

09-402 Płock (budynek ECG)

+48 605 044 419

Beata Puda Prezes Zarządu

Pon-Pt: 12:00 - 18:00

Zapraszamy w dni robocze

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „SZANSA”

ul. Królewiecka 12 F  09-400 Płock

Tel. +48 507 243 145

www.restauracjaszansa.pl

Spółdzielnia prowadzi działalność w branży gastronomicznej. Klientom oferuje tradycyjne obiady domowe kuchni polskiej (w tym czernina, pierogi, inne) w przystępnych cenach z możliwością konsumpcji na miejscu lub z dostawą pod podany adres.

 

W swojej ofercie posiada także:

 • Catering dla firm i instytucji – na miejscu i z dostawą;
 • Organizację przyjęć okolicznościowych, wynajem sali bankietowej;
 • Występy artystyczno-muzyczne (zespół muzyczny), wynajem sprzętu muzycznego, estradowego (w tym sceny);
 • Zajęcia sportowe z instruktorem/trenerem.

 

Spółdzielnia posiada ponad 7 lat doświadczenia w prowadzeniu gastronomii oraz świadczeniu usług rozrywkowych/muzycznych oraz wieloletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi, urzędami gmin oraz miast w ww. zakresie

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA OSÓB PRAWNYCH „CENTRUM USŁUG ŚRODOWISKOWYCH”

ul. Rynek 39, 09-210 Drobin

Tel. +48 787 708 970

 

Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych” działa na terenie Miasta i Gminy Drobin. Świadczy jednoczesne usługi odpowiadające na realne potrzeby społeczeństwa lokalnego, tworzy lokalny rynek pracy, jak i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu i zawodowemu. Spółdzielnia socjalna daje możliwość skutecznego rozwiązywania problemów społecznych, poprzez współpracę międzysektorową przy jednoczesnym powstawaniu nowych miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Kadra Spółdzielni to wyspecjalizowani pracownicy służący zawsze pomocą. Nowocześnie i dobrze wyposażone zaplecze pozwala Spółdzielni realizować oferowane usługi na wysokim poziome.

 

Spółdzielnia świadczy usługi w zakresie:

 • Utrzymania terenów zielonych wokół obiektów, budynków mieszkalnych, komercyjnych oraz ogrodów i skwerów
 • Odśnieżania ulic, posesji, budynków
 • Usług porządkowych dla firm, instytucji i osób indywidualnych
 • Usług opiekuńczych dla osób potrzebujących wsparcia w wykonywaniu codziennych obowiązków
 • Usług edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów
 • Usług gastronomicznych i cateringowych dla osób indywidualnych, firm i instytucji

 

Od 2014r Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych „Centrum Usług Środowiskowych” prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mirosławiu, przeznaczony dla 30 osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. WTZ jest placówką pobytu dziennego.

 

Ponadto od 2015 r Spółdzielnia prowadzi działania na rzecz seniorów. Głównym celem działań jest zapewnienie wsparcia osobom starszym poprzez możliwość korzystania z oferty aktywizującej , edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej, prozdrowotnej oraz opiekuńczej.

 

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „FUN PARK”

ul. Parowa 1/21, 09-400 Płock

Tel. +48 690 646 321, +48 690 646 005

Email: funparkplock@gmail.com

 

Spółdzielnia działa w branży rekreacyjno-turystycznej w postaci utworzenia Parku Rozrywki i Rekreacji. Nasza usługa to szeroko pojęta organizacja eventów a przede wszystkim  wypady klasowe szkół, przedszkoli i innych organizacji zrzeszających grupy dzieci. Spółdzielnia prowadzi działalność usługową w postaci organizacji eventów rozrywkowo rekreacyjnych w różnej postaci dla grup zorganizowanych w każdym wieku.

Fun Park prowadzi również działalność usługową dla pojedynczych osób prywatnych, w postaci organizacji zajęć na parku linowym, spływów kajakowych oraz gry w Paintball

Spółdzielnia w 2019 r. poszerzyła działalności o prowadzenie punktu gastronomicznego.

Fun Park oferuje aktywny wypoczynek dla mieszkańców okolicznych miejscowości poprzez:

 • gry i zabawy sprawnościowe w Parku Linowym,
 • paintball,
 • rekreacja na wodzie,
 • aktywne uprawianie sportów wodnych.

 

 

COLOR SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

ul. Kościuszki 1  09-530 Gąbin

Tel. +48 889 362 214

E-mail: mazowieckainicjatywa@poczta.fm

 

Spółdzielnia prowadzi działalność w branży: przewóz osób

 

COLOR Spółdzielnia Socjalna to przedsiębiorstwo społeczne, której założycielami są dwie osoby prawne:

 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza”
 • Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „JUVENTA MAZOWSZE”.

Spółdzielnia utworzyła 6 miejsc pracy dla osób długotrwale bezrobotnych.

 

Spółdzielnia świadczy usługi transportowe, kurierskie, wynajem samochodów wraz z kierowcą, pomoc innym kierowcom w przypadku sytuacji awaryjnych, tj. holowanie, uruchamianie silników dla mieszkańców Płocka oraz subregionu płockiego, a także turystów.

 

Uruchomiła również usługę TAXI-bezpieczne dziecko skierowaną do rodziców, którzy nie zawsze mogą odwieźć swoje dziecko do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne.

 

 

WIOSKA SŁOWIAŃSKA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Ostrowy 6 09-213 Gozdowo

tel. +48 509 738 807

 

Spółdzielnia prowadzi działalność w branży usług opiekuńczych

 

WIOSKA SŁOWIAŃSKA Spółdzielnia Socjalna to przedsiębiorstwo społeczne założone przez dwie osoby prawne:

 

 • Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Ostrowy”
 • Gmina Gozdowo.

 

Spółdzielnia utworzyła 6 miejsc pracy dla bezrobotnych kobiet, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które podjęły się pracy opiekunek środowiskowych i animatorek społeczno-kulturalnych.

 

W ramach Spółdzielni świadczone są usługi opiekuńcze nad osobami starszymi i osobami niesamodzielnymi w postaci dwóch form wsparcia.

 1. Pomoc w codziennych czynnościach (mycie, sprzątanie, zakupy, itp.)
 2. Pomoc w „wyjściu z domu”: spotkania towarzyskie, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia podnoszące sprawność fizyczną, wycieczki rowerowe, wycieczki autokarowe.
 3. WIOSKA SŁOWIAŃSKA oferuje również działania edukacyjne kierowane do grup dzieci, młodzieży, dorosłych. Powstało gospodarstwo edukacyjne, w których uczestnicy zdobywają wiedzę na temat dawnych maszyn i sprzętów gospodarstwa domowego oraz poznają techniki rzemiosła. Na zagospodarowanym terenie w najbliższej przyszłości prowadzona będzie gra fabularna oparta na legendzie o powstaniu niektórych wsi mazowieckich. Organizowane są  imprezy integracyjne podczas których sprzedawane są wytwarzane w SS produkty: wyroby z wikliny, ozdoby okolicznościowe, przetwory owocowo-warzywne wyprodukowane przez okoliczne gospodarstwa.

 

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA DOBRA SZAMKA.PL

ul. Łukasiewicz 34 09-409 Płock

Tel. +48 602 778 063

Email: bohdanm@onet.pl

 

Spółdzielnia prowadzi działalność w branży gastronomicznej

 

Założycielami Spółdzielni jest 5 osób fizycznych, w tym 4 osoby bezrobotne  długotrwale oraz z III profilem pomocy.

 

Głównym pomysłem biznesowym jest prowadzenie lokalu gastronomicznego na terenie miasta Płock. Poza lokalem Spółdzielnia realizuje też organizację cateringów oraz prowadzeni kuchnię dowozową. Prowadzona jest również sprzedaż żywności i napojów podczas meczów piłki nożnej na stadionie Wisły Płock.

 

PROFORMA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Al. Armii Krajowej  34 lok. 22/1

Tel. +48 500 561 590

Email: bartoszdebski.trener@gmail.com

 

Spółdzielnia działa w branży poprawy kondycji fizycznej.

 

Założycielami Spółdzielni jest 7 osób fizycznych, w tym 6 osób bezrobotnych oraz zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

 

Przedmiotem działalności Spółdzielni Socjalnej PROFORMA jest świadczenie usług trenerskich w formie treningów personalnych i grupowych, indywidualnie dostosowanych do klientów na terenie miasta Płocka. Spółdzielnia prowadzi także sprzedaż suplementów diety, tj. witaminy, minerały, błonniki, ekstrakty z naciskiem na produkty BIO oraz odżywki dla sportowców.

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „BON APPETIT”

ul. Jachowicz 38 09-400 Płock

Tel. +48 660 887 346

Email: iga.kalinowska@onet.pl

 

Założycielami Spółdzielni Socjalnej jest 7 osób fizycznych, w tym 5 osób bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem

i wykluczeniem społecznym oraz 1 osoba niepełnosprawna.

 

Przedsiębiorstwo prowadziło działalność w branży gastronomicznej, przede wszystkim nastawioną na sprzedaż mobilną. Priorytetowym aspektem powadzonej działalności jest promowanie zdrowego stylu życia i pokazanie, że produkty oferowane z FOOD TRUCK mogą być zdrowe i przyrządzone ze świeżych produktów. FOOD TRUCK oferuje usługi na terenie Płocka i powiatu płockiego. Spółdzielnia prowadzi sprzedaż zdrowej  żywności także w punkcie stacjonarnym zlokalizowanym w centrum miasta. Ponadto przedsiębiorstwo społeczne świadczy również usługi cateringowe.

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA SENSOWNI

 1. Adama Mickiewicza 23 lok. 166, 09-400 Płock

tel. 793 794 340

 

Założycielami spółdzielni jest 5 osób bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Przedsiębiorstwo społeczne prowadzi działalność produkcyjno – usługową, nastawioną przede wszystkim na produkcję oraz sprzedaż artykułów dla zwierząt tj. smycze, obroże, szelki, ubranka, legowiska, koce, maty ochronne do samochodów, zabawki. Są to też akcesoria z drewna, płyt PCV tj. budy, drapaki, maty węchowe, kojce, transportery itp.

Ponadto PS świadczy usługi opiekuńcze dla zwierząt – opieka nad zwierzęciem w domu klienta, wyprowadzanie psów na spacery, treningi dla zwierząt i ich właścicieli, a także usługi pielęgnacyjnej: fryzjer-groomer

W planach jest także założenie hotelu dla psów.

 

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „WISŁA”

ul. Sezamowa 4 09-472 Słupno

Tel. +48 510 188 307

Email: adriankielbowski@onet.eu

Założycielami Spółdzielni jest 8 osób fizycznych, w tym 4 osoby bezrobotne, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz 1 osoba niepełnosprawna.

Spółdzielnia prowadzi działalność w branży odzieżowej. Działalność gospodarcza przedsiębiorstwa społecznego polega na produkcji i sprzedaży toreb ekologicznych i odzieży przy wykorzystaniu do tego materiałów z recyklingu, odpadów poprodukcyjnych, ścinków. Materiały te pozyskiwane są z zakładów produkujących odzież oraz ze zbiórki. Produkt stworzony z surowców wykorzystanych powtórnie i niewykorzystanych odpadów materiałów przez co jest wartością dodaną dla środowiska. Działalność jest prowadzona w formie sklepu internetowego, bezpośrednio w punkcie produkcyjnym oraz na targach i jarmarkach.

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA DE PALMA
ul. Synagogalna 4 lok. 2, 09-400 Płock
Tel. 531 569 569 
Email: matkornilowicz@o2.pl

 

Założycielami spółdzielni socjalnej jest 5 osób fizycznych, bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Przedsiębiorstwo społeczne prowadzi działalność związaną z produkcją odzieży sportowej wykonanej z ekologicznych i całkowicie biodegradowalnych produktów. Jest to odzież sportowa, wodoodporna przeznaczona do użytku przy uprawianiu sportów wodnych m.in. koszulki, spodenki, pianki do pływania, akcesoria używane przy wyjściu z wody takie jak poncza, które są alternatywnym rozwiązaniem dla ręcznika oraz okrycia sportowe wierzchnie.

Wszystkie produkty charakteryzują się nieszablonowym designem oraz oryginalną kolorystyką.

Dodatkowym aspektem prowadzonej działalności jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uświadamianie o recyklingu.

W 2020 r. Spółdzielnia rozszerzyła działalność o usługi transportowe związane z przeprowadzkami.

 

CATERING & SMAK SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

ul. Tadeusza Kościuszki 28H, 09-400 Płock

Tel. +48 607 410 506

Email: michalskilukasz@op.pl

 

Założycielami spółdzielni jest 5 osób bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Spółdzielnia działa w branży gastronomicznej.

 1. Prowadzenie barku „Grzybek” na terenie Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Barek oferuje śniadania, przekąski, dania obiadowe, napoje, podstawowe artykuły przemysłowe, niezbędne dla pacjentów szpitala. Klientami barku jest personel szpitala, pacjenci, odwiedzający, uczniowie z okolicznych szkół.
 2. Prowadzenie barku na terenie Politechniki Warszawskiej w Płocku. Barek oferuje śniadania, przekąski, dania obiadowe, napoje, podstawowe artykuły przemysłowe, niezbędne dla pracowników i studentów uczelni. Klientami barku są również uczniowie z okolicznych szkół.
 3. Cateringowa obsługa imprez plenerowych, jak i w lokalu wskazanym przez klienta.
 4. Dostarczanie gotowych posiłków do zamawiającego. Głównymi odbiorcami są firmy, w mniejszym zakresie osoby indywidualne.

 

ALLE AKADEMIA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Al. Kobylińskiego 6 lok. 8, 09-400 Płock

Tel. + 48 505 082 858

Email: mszagun@o2.pl

 

Założycielami spółdzielni jest 5 osób bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Spółdzielnia działa w branży poprawy kondycji fizycznej. Alle Akademia świadczy usługi z zakresu modelowania sylwetki, masażu, poprawy kondycji fizycznej z zastosowaniem elementów z zakresu rehabilitacji. W Alle Akademii, dzięki innowacyjnym kompleksowym urządzeniom najnowszej generacji, osoby otyłe lub takie, które zmagają się ze swoją zaokrągloną sylwetką zadbają o swoje ciało, zrzucą zbędne kilogramy, wymodelują sylwetkę, poprawią swoją kondycję.

Ponadto w ramach spółdzielni są organizowane szkolenia, warsztaty z zakresu kosmetologii, pielęgnacji, zdrowego trybu życia i porady dietetyczne.

 

MINI MAX SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

ul. Kolegialna11 lok. 9, 09-402 Płock

Tel. + 48 570 215 068

Email: hubertjankowski0@gmail.com

 

Założycielami spółdzielni jest 4 osoby bezrobotne, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Spółdzielnia działa w branży sportowo-rekreacyjnej. MINI MAX Spółdzielnia Socjalna świadczy usługi z zakresu przygotowania i organizacji eventów rozrywkowo-rekreacyjnych dla zorganizowanych grup w wieku szkolnym. W ofercie znajduje się także organizacja imprez okolicznościowych dla dzieci, młodzieży i ich rodzin, jak również działania animacyjne dla dzieci i młodzieży podczas eventów tj. dmuchany plac zabaw, hulajnogi, organizacja grilla, produkcja waty cukrowej i popcornu.

 

CZYSTA FORMA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Al. Armii Krajowej 34 lok. 31, 09-410 Płock

Tel. +48 662 050 506

Email: tomaszaraucz@gmail.com

 

Założycielami spółdzielni jest 4 osoby bezrobotne, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Spółdzielnia działa w branży pozaszkolne formy edukacji sportowej. Spółdzielnia Socjalna CZYSTA FORMA zajmuje się rozwijaniem oraz upowszechnianiem sportów miejskich, a w szczególności jazdy na rolkach i wrotkach. Spółdzielnia oferuje profesjonalne rozwiązania dla wszystkich tych, którzy chcą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności na profesjonalnych zajęciach i warsztatach.

 

 

W razie problemów lub wątpliwości odnośnie do funkcjonowania akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prosimy o kontakt z Departamentem Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

kontakt.akses@mrpips.gov.pl

Biuro Projektów:

al. Kilińskiego 12A,
09-402 Płock
(budynek ECG)

Zapraszamy w godzinach:

Pon- Pt
1200 – 1800

 

Kontakt:

Telefon: +48 605 044 419
Email: sekretariat@owes.eu

Skip to content